exclusion
hamburger icon
close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
address icon Angielska Grobla 35/45, 80-756 Gdańsk
corner wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon

ZWALCZANIE DEPRESJI - GDAŃSK

Terapia kluczem do zwalczania depresji – Gdańsk

Depresja uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną, a jej leczenie w większości przypadków okazuje się konieczne. Zgodnie z raportem WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia to najczęstsza z przyczyn niezdolności ludzi do pracy na świecie. Co więcej, depresja zalicza się do najpospolitszych zaburzeń natury psychicznej, stąd też zapotrzebowanie na psychoterapię.

Prowadzimy profesjonalny ośrodek leczenia depresji i innych zaburzeń w Gdańsku, który dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników cieszy się dużą popularnością. Depresja dotyka nawet kilkanaście procent społeczeństwa, w tym dwa razy częściej kobiety, dlatego tak duże znaczenie ma terapia oraz farmakologia, jeśli istnieje potrzeba jej stosowania. Niezależnie od tego czy są Państwo z Trójmiasta, czy okolicznych miejscowości, np. Pruszcza Gdańskiego, zapraszamy do kontaktu.

Dzięki szczegółowo przeprowadzonemu wywiadowi psycholog z pewnością rozpozna depresję i wdroży odpowiednie środki działania. Zależy nam, aby pacjenci czuli się u nas bezpiecznie i swobodnie, mogąc otworzyć się przed specjalistami. Leczenie depresji jest wielotorowe, a metody powinny być dopasowywane indywidualnie.

Kiedy zapisać się na terapię, aby zbadać się pod kątem depresji? Gdy występują objawy takie jak np.:

 • bezsenność,
 • obniżony nastrój,
 • myśli lub próby samobójcze,
 • osłabiona koncentracja,
 • nadużywanie i uzależnienia od środków psychoaktywnych,
 • traumatyczne przeżycia (utrata bliskich osób, problemy w pracy, okres poporodowy itd.),
 • przewlekły ból,
 • niska samoocena,
 • zaburzony apetyt, a przez to wahania wagi,
 • poczucie winy,
 • ciągłe zmęczenie,
 • brak zainteresowań i odczuwania radości.

Profesjonalna psychoterapia depresji — Gdańsk

Oczywiście omawiana choroba ma wiele twarzy, dlatego gdy tylko uda się postawić prawidłową diagnozę, leczenie depresji powinno zostać wdrożone najszybciej jak to tylko możliwe. Każdy pracujący w naszej przychodni specjalistycznej w Gdańsku psycholog zdaje sobie sprawę z tego, że depresja jest trudna do rozpoznania z uwagi na szerokie spektrum objawów.

Nie trzeba mieć wszystkich z wymienionych symptomów, aby być chorym. Zdarza się, że występują jedynie pojedyncze oznaki, które alarmują o zaburzeniu, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Psychoterapia odgrywa istotną rolę w leczeniu depresji, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Niezależnie od tego, na jakiego naszego psychologa z Gdańska Państwo trafią, każdy miał do czynienia z depresją i zna wiele metod prowadzenia spotkań terapeutycznych. Terapia to czasem najlepszym lek na depresję. Chorzy potrzebują wsparcia, pewności, że są w stanie rozwiązać swoje problemy, ale przede wszystkim rozmowy.

 

Działamy na terenie Trójmiasta: Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Psycholog i Psychoterapeuta w Centrum Zdrowia New Life Medical Gdańsk

Zadaniem naszego Centrum Zdrowia New Life Medical Gdańsk jest diagnoza i leczenie chorób oraz zaburzeń psychicznych.  Obecnie choroby psychiczne można skutecznie leczyć, jeśli tylko leki stosowane są systematycznie. Jednak najczęstsze przyczyny wizyt u psychiatry to nie choroby psychiczne, lecz objawy wynikające ze stresu, zaburzenia snu, stany lękowe, depresja, zaburzenia somatyczne na podłożu psychicznym, natręctwa, uzależnienia, zaburzenia pamięci. Dzięki trafnie dobranej farmakoterapii jesteśmy w stanie pomóc w walce z chorobą.

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OBIEKT JEST MONITOROWANY