exclusion
hamburger icon
close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
address icon Angielska Grobla 35/45, 80-756 Gdańsk
corner wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon

TERAPIA - GDAŃSK

Terapia dla każdego – Gdańsk

Zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne, dlatego warto korzystać z usług psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. Jako New Life Medical współpracujemy ze specjalistami w tych dziedzinach, dlatego możemy zapewnić, że niezależnie od tego, na jaką terapię się Państwo zdecydują, zostanie ona przeprowadzona w pełni profesjonalnie.

Terapia behawioralno-poznawcza w leczeniu depresji, lęków i innych zaburzeń

Każda terapia psychologiczna może odbywać się w naszym gabinecie w Gdańsku lub w formie online. W zależności od przypadku stosuje się różne metody postępowania terapeutycznego. Najczęściej wykorzystywana jest terapia behawioralna, która ma na celu zmianę zachowań i negatywnych nawyków. Terapia poznawczo-behawioralna natomiast skupia się dodatkowo na zmianie myśli, przekonań, a także ich interpretacji.

Obie z tych metod są skuteczne w przypadku leczenia zaburzeń lękowych, kompulsywno-obsesyjnych, schizofrenii, stresu pourazowego czy depresji. Niemniej jednak niekiedy konieczna jest też farmakologia. Obie z nich pomagają przede wszystkim zrozumieć siebie, własne emocje i koncentrują się na bieżących problemach.

Terapia psychodynamiczna, jako sposób na poznanie siebie

Równie dużym zainteresowaniem cieszy się prowadzona przez nas terapia psychodynamiczna, należąca do odmian psychoterapii wglądowej. Zakłada ona, że na relacje międzyludzkie oraz postrzeganie siebie mają swoje źródło w dzieciństwie i wzorach funkcjonowania, które wtedy zostały utrwalone. Podejście terapeutyczne dopasowywane jest indywidualnie, ale omawiany nurt wykorzystuje się m.in. w przypadku terapii rodzinnych.

Dzięki szerokiemu zakresowi naszych usług służymy pomocą także w przypadku uzależnień. Terapia odwykowa to zazwyczaj przełomowy moment w życiu osób z nałogami. Sesje prowadzone są stacjonarnie w Gdańsku oraz online, dzięki czemu każdy ma możliwość uczestnictwa.

W naszej ofercie widnieje również terapia pedagogiczna. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest prawidłowy rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci, dlatego oferujemy profesjonalne wsparcie najmłodszych.

 

Działamy na terenie Trójmiasta: Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Psycholog i Psychoterapeuta w Centrum Zdrowia New Life Medical Gdańsk

Zadaniem naszego Centrum Zdrowia New Life Medical Gdańsk jest diagnoza i leczenie chorób oraz zaburzeń psychicznych.  Obecnie choroby psychiczne można skutecznie leczyć, jeśli tylko leki stosowane są systematycznie. Jednak najczęstsze przyczyny wizyt u psychiatry to nie choroby psychiczne, lecz objawy wynikające ze stresu, zaburzenia snu, stany lękowe, depresja, zaburzenia somatyczne na podłożu psychicznym, natręctwa, uzależnienia, zaburzenia pamięci. Dzięki trafnie dobranej farmakoterapii jesteśmy w stanie pomóc w walce z chorobą.

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OBIEKT JEST MONITOROWANY