exclusion
hamburger icon
close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
address icon Angielska Grobla 35/45, 80-756 Gdańsk
corner wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon wcag icon

Odkryj różnorodność psychoterapii

subpage image

W dzisiejszym zabieganym świecie, dbanie o zdrowie psychiczne staje się coraz ważniejsze. Nasza klinika oferuje bogactwo opcji psychoterapeutycznych, które mogą pomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami życiowymi. 

 

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia to proces leczenia psychicznego, który ma na celu pomóc osobie w zrozumieniu swoich myśli, uczuć i zachowań, oraz rozwijaniu zdrowszych strategii radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. W Gdańsku, psychoterapia jest dostępna u wielu wykwalifikowanych psychoterapeutów, gotowych pomóc w różnorodnych kwestiach, od problemów emocjonalnych po trudności w relacjach.

 

Psychoterapia - dla kogo?

  1. Psychoterapia może być korzystna dla osób doświadczających chronicznego stresu, napięcia lub ogólnej niepewności.
  2. W przypadku utraty bliskiej osoby, rozwodu, lub innych trudnych wydarzeń, psychoterapia może pomóc w radzeniu sobie z emocjonalnym wyzwaniem.
  3. Jeśli doświadczasz trudności w relacjach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych, psychoterapia może pomóc w zrozumieniu i poprawie tych interakcji.

Rodzaje psychoterapii

1. Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna (CBT):

Polecana dla: Osób z depresją, lękami, fobiami oraz zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi.

 

CBT skupia się na identyfikowaniu i zmianie negatywnych myśli oraz zachowań. Terapeuta CBT w Gdańsku pomoże Ci zrozumieć, jak Twoje myśli wpływają na emocje i działania, ucząc skutecznych strategii radzenia sobie z trudnościami.
Poznaj naszych specjalistów CBT: Maksymę Langowską ,Aleksandrę Pasternacką oraz Ewę Kremplewską

 

2. Psychoterapia Psychodynamiczna:

Polecana dla: Osób z problemami emocjonalnymi wynikającymi z traumy lub nieświadomych konfliktów.

 

Psychoterapia psychodynamiczna skupia się na analizie nieświadomych procesów psychicznych. Terapeuta pomoże Ci zrozumieć wpływ przeszłych doświadczeń na Twoje obecne życie i relacje, co może prowadzić do głębszego zrozumienia samego siebie.

 

3. Psychoterapia Gestalt:

Polecana dla: Osób poszukujących terapii skoncentrowanej na teraźniejszości.

 

Psychoterapia Gestalt koncentruje się na doświadczaniu teraźniejszego momentu. Terapeuta pomaga Ci zwiększyć świadomość tego, co się dzieje tu i teraz, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia własnych uczuć i potrzeb.

 

4. Psychoterapia Systemowa:

Polecana dla: Osób z problemami w relacjach rodzinnych lub zawodowych.

 

Psychoterapia systemowa analizuje relacje w kontekście szerszego systemu społecznego. Terapeuta systemowy pomoże Ci zidentyfikować wzorce komunikacyjne i interakcje, co może prowadzić do poprawy relacji w rodzinie czy miejscu pracy. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Nasza terapeutka Alina Oleszczuk pozostaje do Twojej dyspozycji.

 

5. Psychoterapia Egzystencjalna:

Polecana dla: Osób szukających sensu życia, z pytaniami dotyczącymi wolności, odpowiedzialności i autentyczności.

 

Psychoterapia egzystencjalna kładzie nacisk na poszukiwanie sensu życia i rozwijanie autentyczności. Terapeuta egzystencjalny pomaga Ci refleksyjnie spojrzeć na swoje istnienie, wybory i cele życiowe. Nasza terapeutka Michalina Sęktas pozostaje do dyspozycji wszystkich osób zainteresowanych tym nurtem.

 

Dlaczego warto szukać pomocy
u psychoterapeuty?

Nie ma jednego rozwiązania pasującego do wszystkich. Wybór psychoterapii zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, celów i preferencji. Rozważając psychoterapię Gdańsk masz dostęp do różnorodnych opcji, które pomogą Ci odnaleźć równowagę, zrozumieć siebie i czerpać radość z życia. Nie wahaj się szukać pomocy, gdy czujesz, że to potrzebne - nasi psychoterapeuci są tu, aby Cię wesprzeć.